SumUpBlog

Obciążenie Zdalne oraz Płatność SMS są teraz dostępne w SumUp!

Wiemy jak ważne jest dla wielu z Was akceptowanie płatności bez fizycznego użycia karty. Dlatego cieszymy się, że możemy zaprezentować nasze najnowsze funkcje: Obciążenie Zdalne i Płatność SMS. Funkcje dołączają do naszego terminala zbliżeniowego tym samym oferując więcej metod przyjmowania płatności kartą.

Obciążenie Zdalne daje Ci możliwość akceptowania płatności kartą kredytową bezpośrednio w Twoim Koncie SumUp na sumup.me. Teraz niezależnie od lokalizacji—zarówno Twojej, jak i Twoich klientów—możesz bez problemu przetwarzać płatności. Po prostu upewnij się, że posiadasz połączenie z internetem oraz szczegóły karty kredytowej Twojego klienta.

Jak mogę akceptować płatności kartą przy użyciu funkcji Obciążenie Zdalne?

  1. Zaloguj się na Twoje Konto SumUp na sumup.me i wybierz “Obciążenie Zdalne” z menu po lewej stronie.

  2. Wskaż kwotę, jaką chcesz obciążyć klienta oraz szczegóły karty płatniczej w odpowiednich polach. Aby móc kontynuować proces płatności, wymagane jest dodanie opisu.

  3. Po wprowadzeniu wymaganych informacji kliknij “Dalej”. Potwierdź transakcję, klikając “Przyjmij płatność”.

  4. Gotowe! Możesz teraz wyświetlić tę transakcję, jak i wszystkie inne w zakładce “Transakcje”.

Jeśli nie posiadasz danych karty kredytowej klienta, możesz skorzystać z funkcji Płatność SMS. W tym przypadku zawiadomienie o płatności jest wysyłane w wiadomości SMS do Twojego klienta. Jedyne, czego Ty i Twój klient będziecie potrzebowali, to smartfon z dostępem do internetu.

Jak mogę akceptować Płatności SMS?

  1. Aktywuj Płatność SMS jako metodę płatności w menu Twojej Aplikacji SumUp (patrz “Metoda Płatności”).

  2. Wprowadź kwotę, tak samo, jak podczas akceptowania płatności kartą przy użyciu Twojego Terminala SumUp.

  3. Wybierz “Płatność SMS” jako metodę płatności i podaj numer telefonu komórkowego Twojego klienta.

  4. Twój klient otrzyma link w wiadomości SMS. Poproś klienta, aby otworzył link, podał szczegóły swojej karty kredytowej oraz potwierdził płatność. Uwaga: otrzymany link jest ważny przez 30 dni. Ponadto nie jest możliwe zainicjowanie kolejnej płatności, dopóki zlecona Płatność SMS nie zostanie zatwierdzona. Dopiero gdy Twój klient ukończy płatność, możesz rozpocząć nową transakcję.

  5. Sprawdź status transakcji, jak tylko Twój klient wprowadzi szczegóły karty kredytowej i potwierdzi płatność.

  6. Gotowe! Płatność SMS jest teraz widoczna w Twojej Historii Transakcji tak jak każda inna Twoja płatność przyjęta z SumUp.

Prowizja od transakcji przy użyciu funkcji Obciążenie Zdalne lub Płatność SMS wynosi 2.95% + 1 zł. Wypłata środków trwa tylko kilka dni dłużej niż standardowe płatności kartą przy użyciu Terminala SumUp.

Nieważne, czy Twoi klienci chcą zapłacić z góry za nocleg w hotelu, przejazd taksówką, czy dzieło sztuki—możesz korzystać z funkcji Obciążenie Zdalne i Płatność SMS.

Uwaga: Płatności przy użyciu Obciążenia Zdalnego oraz Płatności SMS podlegają naszym Warunkom, tak samo jak transakcje przyjęte przy użyciu Terminala SumUp. Dowiedz się o kategoriach działalności nieobsługiwanych przez SumUp tutaj.

twitterfacebooklinkedin

David Pillon